2021 CPA Vancouver Open

NPC
Years: 2021

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Burhan Pourmokhtari
Heavyweight
1. Burhan Pourmokhtari
2. Jack Craddock
3. Cody Meikle
4. Charles Archibald
5. Steven Mountford

Middleweight
1. Kyle Wishart
2. Nando Martinez

Junior
1. Jack Craddock

Novice
1. Andrew Reid

True Novice
1. Andrew Reid

Masters Over 40
1. Mark Bain
2. Charles Archibald
3. Steven Mountford
4. Gerry Martinez
5. Nando Martinez

Masters Over 50
1. Mark Bain
2. Steven Mountford

FIGURE

Overall Winner
Karina Frant
Class A
1. Karina Frant

Class B
1. Donna Laplante

Novice
1. Karina Frant
2. Donna Laplante

True Novice
1. Karina Frant

BIKINI

Overall Winner
Leila Sadeghi
Class A
1. Carrie Xu
2. Stefanie Doyle
3. Tiffany Krath
4. Briar Charney
5. Angie Robinson
6. Lesley Lindsay
7. Grace Choo
8. Taylor Wong
9. Shumeng Chen

Class B
1. Leila Sadeghi
2. Emily Bell
3. Hannah Spencer
4. Shijia Huang
5. Rebecca Woll

Class C
1. Lexus Hellekson
2. Parveen Toor
3. Sue Heikkila

Novice
1. Leila Sadeghi
2. Carrie Xu
3. Lexus Hellekson
4. Hannah Spencer
5. Stefanie Doyle
6. Lesley Lindsay
7. Grace Choo
8. Taylor Wong
9. Shumeng Chen

Teen
1. Leila Sadeghi

True Novice
1. Carrie Xu
2. Lexus Hellekson
3. Hannah Spencer
4. Taylor Wong
5. Rebecca Woll
6. Shumeng Chen

Masters Over 35
1. Stefanie Doyle
2. Tiffany Krath
3. Briar Charney
4. Parveen Toor
5. Angie Robinson
6. Lesley Lindsay
7. Sue Heikkila
8. Rebecca Woll

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Harry Patel
Class B
1. JingJia Wang
2. Mohammad Ameri
3. Aries Yu
4. Barsam Hamzehali
5. Norman Napoleon
6. Shawn Robidoux
7. Asif Islam

Class C
1. Harry Patel
2. Arjun Grewal
3. David Cai
4. James Ettinger
5. Morgan DeLaRonde
6. Harnur Sahota

Junior
1. JingJia Wang

Novice
1. Mohammad Ameri
2. Morgan DeLaRonde
3. Harnur Sahota

True Novice
1. Arjun Grewal
2. Mohammad Ameri
3. Morgan DeLaRonde
4. Asif Islam

Masters Over 40
1. Norman Napoleon
2. Alberto Woods

Masters Over 50
1. Alberto Woods

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Jack Craddock
Class A
1. Mohammad Ameri
2. Joseph Jonassen

Class B
1. Jack Craddock
2. Anthony Desforges
3. Marc Bonner
4. Cody Meikle
5. Charles Archibald
6. Steven Mountford

Novice
1. Mohammad Ameri
2. Gerry Martinez

Masters Over 40
1. Charles Archibald
2. Steven Mountford
3. Gerry Martinez

Masters Over 50
1. Jack Craddock

FITNESS



1. Angie Robinson

WOMEN'S PHYSIQUE



1. Amanda Fowler

WELLNESS

Overall Winner
Jessica Murga
Class A
1. Se Jin Ko
2. Bella Harrison

Class B
1. Jessica Murga

True Novice
1. Jessica Murga
2. Se Jin Ko